Søndergårdsvænget 5, Otterup
5450 Otterup

Sagsnr. 30353

Ejendomstype

Etageareal

Grund

666 m²

4.490 m²

Kontantpris

Købspris pr. m²

Årlig driftsudgift

Årlig driftsudgift pr. m²

2.850.000 kr.

4.279 kr.

55.513 kr.

83 kr.

Meget velholdt håndværksejendom

I udbygget mindre erhvervsområde i Otterup, sælges nu meget velholdt håndværksejendom. Ejendommen er opført i 1989 og tilbygget i 1996. Ejendommen er opført i 2 haller i søjlefri stålspærskonstruktion med grå stålpladebeklædning og eternittag. Indeholder nydelig frokoststue/køkken med udgang til terrasse, pænt kontor, mandskabsrum samt 2 haller. I den ene hal er der i siden opført en let konstruktion med et smalt rum til lager. I en del af den anden hal er der malerkabine med sidesugskabine som forbliver i bygningen. Der er portadgang i begge ender af bygningen og en i siden. Samlet ca. 666 m² for denne del.

Herudover er der i den høje hal et indskudt dæk med et ekstra køkken samt auditorium. Dette er ikke godkendt. Sidst, men ikke mindst, er der i 1996 lavet en overdækning og sideinddækning langs hele bygningen på 170 m², som er perfekt til koldlager (godkendt)

Ejendommen opvarmes med fjernvarme og kalorifaireblæsere, men det bemærkes, at der i år 2021 også er indsat et nyt oliefyr, således
at der er mulighed for at opvarme malerkabinerne med denne.

Ejendommen fremstår i meget velholdt stand. Gode udenomsarealer med fliser/granitskærver, samt nydeligt trærækværk.

Læs mere

Vil du vide mere?

Niels Jørgensen

nij@nordicals.dk

+4551252825

Klosterbakken 12, 1. tv., 5000 Odense C

+4566138060

5000@nordicals.dk

Besøg vores mæglerside

Lignende ejendomme

Til top