Olof Palmes Allé 35, fløj A, st. + 1. sal
8200 Aarhus N

Sagsnr. 2312204

Ejendomstype

Etageareal

Energiklasse

677 m²

A2010

Årlig leje

Leje pr. m²

Depositum

Årlig driftsudgift

Årlig driftsudgift pr. m²

541.600 kr.

800 kr.

270.800 kr.

67.023 kr.

99 kr.

Fleksible lejemål med topbeliggenhed i Skejby

Indrettes og istandsættes til lejers behov
Centralt i attraktive Skejby
Lejemål i størrelser fra 318 til 6.439 m2
Velegnet til kontor, klinik, uddannelse eller kursusvirksomhed
Gratis parkering og rigeligt med pladser
Bus og letbane lige til døren

Her er en sjælden mulighed for at blive en del af det attraktive erhvervskvarter i Skejby på gunstige lejevilkår. I en moderne ejendom, opført i 1997 og ombygget i 2002.

Ejendommen har senest været anvendt til undervisningsformål men egner sig også godt til f.eks. kontor, klinik eller personlig træning.

Ejendommen har en præsentabel hovedindgang, loungeområde, store åbne fællesarealer, køkken- og toiletfaciliteter samt bad og omklædning i kælderen. Ligeledes er det muligt, for den større virksomhed, at benytte ejendommens produktionskøkken og kantine.

Lejemålene indrettes og istandsættes i samråd med lejer.

Ejendommen ligger Skejby, som er kendetegnet ved at være Aarhus' centrum for domicilbyggerier og større kontorhuse.

Udover at have velkendte naboer som bl.a. Vestas, EG, Atea, VIA og Rambøll, ligger ejendommen tæt på Aarhus Universitetshospital, og nærområdet er derfor også stærkt repræsenteret indenfor virksomheder relateret til sundhedsindustrien.

Adgangsforholdene er helt optimale. Her er nem tilkørsel fra såvel midtbyen som motorvejsnettet og en meget stor parkeringsplads med gratis parkering for ejendommens lejere. Derudover er der stoppested lige ved døren for både letbane og bus.

Det samlede ledige areal på 6.439 m2 fordeler sig på stueplan og 1. sal, og der er mulighed for at indrette lejemål i lige den størrelse, som passer bedst til din virksomhed. Der er også ledige kælderarealer, som kan medlejes.

Der er følgende lejemålsmuligheder i ejendommen:

Hele det ledige areal i stueplan og på 1. sal: 6.439 m2
Fløj D, st. + 1. sal: 2.416 m2
Fløj C, st. + 1. sal: 1.472 m2
Fløj A, st. + 1. sal: 677 m2
Der er også andre kombinationsmuligheder. Kontakt Nordicals for en drøftelse af jeres situation. Så vi finder vi den helt rigtige løsning for jeres virksomhed.

Læs mere

Vil du vide mere?

Thomas Møller Kristensen

tmk@nordicals.dk

+45 27134591

Frederiks Plads 42, 12. sal, 8000 Aarhus

+4586208585

8000@nordicals.dk

Besøg vores mæglerside

Lignende ejendomme

Til top