Rudolfgårdsvej 8, 1. sal
8260 Viby J

Sagsnr. 2411124

Ejendomstype

Etageareal

Energiklasse

366 m²

C

Årlig leje

Leje pr. m²

Depositum

307.440 kr.

840 kr.

153.720 kr.

Lækkert nyindrettet kontor

- Lækkert kontor fra 176 - 366 m2
- Attraktiv leje der er inkl. drift og parkering
- Fri parkering

Lækkert nyindrettet kontor med fri parkering

Lejemålet er nyindrettet og fremstår flot, indbydende og klar til en lejer. Her er to storrumskontorer som eventuelt kan inddeles. Herudover er der køkken med adgang til egen, solrig terrasse samt tre toiletter, hvor det ene er med bad.

Foran ejendommen er der en stor parkeringsplads, der deles med ejendommens øvrige lejere.

Bemærk - Lejen er inklusiv brugsret til parkering samt driftsomkostninger.

Ejendommen har gennemgået en større renovering, der mangler bare maling af taget, der udføres til sommer, når vejret tillader det. Her er indrettet lejemål fra 176 - 366 m2

Kontakt Nordicals for en fremvisning

Området:
Viby J er et attraktivt erhvervsområde i Aarhus. Store virksomheder som Dansk Supermarked og Arla Foods er blandt de mange virksomheder, der har domicil i Viby J.

Bydelen består af områderne Viby J, Kongsvang og Rosenhøj. En af kvaliteterne for denne bydel er, at infrastrukturen i og omkring Viby J er særdeles god, idet bydelen har egen station og tre Letbanestop, et i hver bydel. Samtidig er der hurtig forbindelse til Aarhus Syd Motorvejen, der er forbundet med Østjyske

Motorvej og gør det nemt for den stigende grad af pendlere at nå på arbejde i for eksempel Kolding, Vejle, Horsens, Skanderborg, Herning og Silkeborg. Folk, der er bosiddende uden for Viby, får derved lettere ved at komme til de mange arbejdspladser, som området har.

Ved Viby Torv finder man indkøbscentret Viby Centret, og nord for Ringvej Syd ligger indkøbscentret Mega Syd, der især rummer store forretninger og boksbutikker. På Ringvej Syd kører op imod 20.000 bilister om dagen, hvilket giver en optimal trafik til Mega Syds mange boksbutikker. Af butikker kan blandt andet nævnes Elgiganten, Bauhaus, McDonalds, JYSK, Petworld, Harald Nyborg og mange flere.

Læs mere

Vil du vide mere?

Peter Løndal

plo@nordicals.dk

+4520774243

Frederiks Plads 42, 12. sal, 8000 Aarhus

+4586208585

8000@nordicals.dk

Besøg vores mæglerside

Lignende ejendomme

Til top