Projekt/forretningsejendom beliggende tæt på hovedstrøget og det nye havnemiljø. Synlig beliggenhed nabo til supermarkedet Løvbjergs parkeringsplads.
Det er kommunens plan at "bringe åen tilbage til byen" på netop denne strækning.
Mulig projektejendom - spændende beliggenhed.
Ejendommen består af forhus i én etage opført i 1970 på ca. 95 m² sammenbygget med baghus fra 1929 på 114 m² fordelt på 2 etager. Desuden ca. 40 m² uudnyttet tagetage (der er dog indrettet 2 værelser-ej godkendt). Forhuset er med built up tag. Baghus med tag med tagsten.
Mange anvendelsesmuligheder. Nuværende ejer har drevet restaurant "La Bello" fra adressen siden 2011. Der er mulighed for at overtage driftsinventar udover købesummen.
Stueplan på ca. 152 m² (incl. ca. 12 m² passage til lager) indeholder: vindfang med indgang til restaurationslokale med plads til ca. 45 gæster, herre- og dametoilet, lager og køkken. 1.sal på 57 m² består af: lager, køkken og personaletoilet med bad.