Smedevej 3
9330 Dronninglund

Sagsnr. E2697

Ejendomstype

Etageareal

Grund

719 m²

2.884 m²

Produktion og lagerejendom

Produktion og lagerejendom i Præstbro.

Ejendommen er beliggende centralt i Præstbro med 5 kilometer til motorvejen E45. Der er tale om en erhvervsejendom med et etageareal på 719 m². Bygningen er opført i 1965 med betonelementer med påsatte stålplader i den ende, som vender væk fra vejen, og tagbelægningen er fibercement med ovenlys. Der er er trævinduer, og gulvet er betongulv.

Til ejendommen er der gode tilkørselsforhold samt asfalteret parkeringsplads. Der er ligeledes mulighed for at parkere på grusplads ved siden af ejendommen.

Ejendommen indeholder 2 store haller med højt til loftet med store træporte. Hallerne er tidligere blevet benyttet til maling, produktion og samling af annekser og dele af sommerhuse.Nu benyttes det primært som lager og opbevaring.
Der er mulighed for etablering af kontor/personalestue i den del af ejendommen med almindelig lofthøjde.
En bygning med mange forskellige anvendelses muligheder, såsom f.eks. produktion, håndværkervirksomhed, lager eller lignende.

Læs mere

Denne ejendom er solgt

Vil du vide mere?

Midtpunkt 58, 9900 Frederikshavn

+4598426400

9900@nordicals.dk

Besøg vores mæglerside

Lignende ejendomme

Til top