Vi har set frem til at kunne meddele, at vi har ansat to nye medarbejdere som erhvervsmæglere til at varetage salg og udlejning i det vestsjællandske område. Begge nye medarbejdere kommer med stærke erhvervsprofiler og omfattende viden fra både den finansielle verden og fra erhvervsbrancher i lokalområdet.
Henrik Nikolajsen, direktør og partner i Nordicals Sjælland, udtaler: "Vi er i god vækst, og hele branchen er midt i spændende tider. Derfor har vi valgt at ansætte to rigtig gode profiler med stærke kompetencer, som vi glæder os til at gøre brug af og som kan tilbydes vores kunder."
Med disse nyansættelser til vores Slagelse-kontor, styrker vi vores position i markedet og sikrer, at vi kan fortsætte med at levere høj kvalitet og ekspertise til vores kunder.
Lars Falster kommer fra den finansielle verden og har tidligere arbejdet med erhvervsejendomme. I hans seneste job begyndte fornemmelsen om at være kommet for langt væk fra arbejdet med ejendomme at fylde. Med en stigende interesse for at arbejde mere med erhvervsejendomme, var jobbet som erhvervsmægler hos Nordicals Sjælland den oplagte mulighed i Lars' karriere. Vi er ikke i tvivl om at Lars er lige så tosset med ejendomme som vi er og vi glæder os til at lære ham at kende.
Mariella Søndergaard kommer også fra den finansielle verden og har siddet med erhvervskunder og deres ejendomme. Mariella har et stort ønske om at få mulighed for at specialisere sig endnu mere med erhvervsejendomme, hvorfor jobbet som erhvervsmægler faldt naturligt som næste led i hendes karriere. Samtidig trak ønsket om at lære en anden type virksomhedsopbygning at kende og Mariella ser frem til at lære mere om den privatorienterede kædeopbygning. Derudover var det en stor bonus for Mariella, at kontoret ligger i hjembyen Slagelse. Vi glæder os til at lære Mariella at kende og er heller ikke her i tvivl om, at hun virkelig glæder sig til at arbejde med ejendomme.
Vi ønsker både Lars og Mariella stort velkommen til Nordicals Sjælland og vi ser frem til at lære dem at kende.
Seneste artikler
Nordicals formidler salg af usædvanligt stor investeringsejendom i Haderslev
Storkøbenhavn: Disse faktorer driver industri- og logistikmarkedet
Primære kontorer løber fra sekundære kontorer i København
Nordicals Sjælland: Dette område skal du holde særligt øje med
Nordicals bistår Catena i køb af ny logistikejendom til 289 mio. kr.
Til top