Skanderborgvej 108
8260 Viby J

Sagsnr. 2508192

Ejendomstype

Etageareal

Energiklasse

270 m²

E

Årlig leje

Leje pr. m²

Depositum

Årlig driftsudgift

Årlig driftsudgift pr. m²

195.750 kr.

725 kr.

97.875 kr.

20.475 kr.

76 kr.

Flot showroom, butik eller kontor med masser af synlighed

Lejemålet fremstår moderne og indflytningsklart efter en gennemgribende istandsættelse inden for de seneste år. Med sin markante facade ud mod Skanderborgvej tilbyder lokalet en fremragende eksponering og synlighed for forbipasserende trafik.

Lokalet har en fleksibel indretning og kan anvendes som showroom, butik eller kontor. Bemærk dog, at der ikke må drives konkurrerende virksomhed inden for biludlejning.

Indretningen består af:

- Et stort og lyst showroom med store vinduespartier og sikringsgitre på alle vinduer (medfølger).

- Mulighed for at åbne facaden mod Skanderborgvej, hvilket gør det muligt at få f.eks. motorcykler eller biler ind i lokalet.

- En gang, der forbinder showroomet med toilet, køkken, lager/personalerum samt arkiv.

Der er gode parkeringsmuligheder foran lejemålet, og der kan opsættes reklame på ejendommens pylon, hvilket yderligere styrker den visuelle profil.


Viby J er et attraktivt erhvervsområde i Aarhus. Store virksomheder som Dansk Supermarked og Arla Foods er blandt de mange virksomheder, der har domicil i Viby J.

Bydelen består af områderne Viby J, Kongsvang og Rosenhøj. En af kvaliteterne for denne bydel er, at infrastrukturen i og omkring Viby J er særdeles god, idet bydelen har egen station og tre Letbanestop, et i hver bydel. Samtidig er der hurtig forbindelse til Aarhus Syd Motorvejen, der er forbundet med Østjyske Motorvej og gør det nemt for den stigende grad af pendlere at nå på arbejde i for eksempel Kolding, Vejle, Horsens, Skanderborg, Herning og Silkeborg. Folk, der er bosiddende uden for Viby, får derved lettere ved at komme til de mange arbejdspladser, som området har.

Ved Viby Torv finder man indkøbscentret Viby Centret, og nord for Ringvej Syd ligger indkøbscentret Mega Syd, der især rummer store forretninger og boksbutikker. På Ringvej Syd kører op imod 20.000 bilister om dagen, hvilket giver en optimal trafik til Mega Syds mange boksbutikker. Af butikker kan blandt andet nævnes Elgiganten, Bauhaus, McDonalds, JYSK, Petworld, Harald Nyborg og mange flere.

Læs mere

Vil du vide mere?

Marc Hansen

mhn@nordicals.dk

+45 51393345

Frederiks Plads 42, 12. sal, 8000 Aarhus

+4586208585

8000@nordicals.dk

Besøg vores mæglerside

Lignende ejendomme

Til top