Oddenvej 135, Overby Lyng
4583 Sjællands Odde

Sagsnr. 12825021

Ejendomstype

Etageareal

Grund

Energiklasse

552 m²

3.250 m²

C

Kontantpris

Købspris pr. m²

Afkast

Årlig lejeindtægt

Årlig lejeindtægt pr. m²

Årlig driftsudgift

Årlig driftsudgift pr. m²

2.595.000 kr.

4.701 kr.

7,48 %

228.000 kr.

413 kr.

34.771 kr.

63 kr.

Ejendom i 1. række til Kattegat

Med beliggenheden direkte til Kattegat, og dermed med en fantastisk havudsigt, er denne ejendom yderst velegnet til flere forskellige anvendelser erhvervsmæssigt.

Stor synlighed fra Oddenvej med trafik til sommerhusområderne på Odden, ligesom trafik til færgerne kører her forbi.

Ejendommen er en blandet bolig- og erhvervsejendom, hvor der oprindeligt har været drevet købmandsforretning. I dag er en stor del af erhvervsarealet udlejet til pizzaria. Herudover et mindre erhvervslokale med mulighed for købers eget brug - eller til udlejning til fx ejendomsmægler, sommerhusbureau eller lignende.

Ejendommen rummer desuden en stor bolig i to plan, hvor en del af boligen er under ombygning til ferielejligheder, mens den tilbageværende bolig er udlejet.

Beliggende i sommerhusområde, og omfattet af planmæssige rammer herunder.

Ejendommen har god parkering til kunder m.v. og foran pizzariaet er etableret område til udeservering.

Stor grund med diverse udtjente bygninger, samt tidligere dobbeltgarage der er delvis isoleret.

For yderligere oplysninger og aftale om fremvisning - kontakt Nordicals Sjælland P/S.

Læs mere

Vil du vide mere?

Søren Mosbæk

smk@nordicals.dk

+45 2033 7733

Allehelgensgade 8 , 4000 Roskilde

+45 4635 2292

4000@nordicals.dk

Besøg vores mæglerside

Lignende ejendomme

Til top